Це лише на перший погляд може здаватися, що порядок денний у сфері сталого розвитку для міста Мелітополь є чимось абстрактним. Звичайно, Мелітополь не можна порівнювати з перенаселеними містами Південно-Східної Азії. Так само жителі міста не відчувають щоденний транспортний колапс, відчутний кожному жителю української столиці. Проте, щоб уникнути цього в майбутньому, українськім містам потрібно долучатися до виконання глобальних цілей сталого розвитку вже зараз. Інтегрований розвиток міст – це не абстрактні речі, а створення умов для сталого розвитку міського простору, що характеризується певними принципами. Мова йде про мобільність, доступність, інклюзивність та партисипацію – залучення громадян до прийняття рішень.
Саме залученість жителів міста в процеси формування цілей його розвитку, обговорення ключових проєктів та прийняття рішень є тією основою, що забезпечує розвиток сучасного міста з урахуванням інтересів усіх його мешканців. Спільна розробка Концепції інтегрованого розвитку міста Мелітополь разом з міжнародними та національними експертами повинна продемонструвати механізм роботи принципів інтегрованого міського розвитку, дати приклад ефективної взаємодії органів місцевої влади, жителів міста, експертів та громадських організацій. Результатом цієї спільної роботи стане затвердження Концепції інтегрованого розвитку міста та ключових проєктів Мелітопольською міською радою. У рамках роботи над Концепцією інтегрованого розвитку міста передбачено обрання та реалізація демонстраційного проєкту в галузі міської мобільності, що стане прикладом інтегрованого планування та покаже переваги такого підходу на всіх стадіях проєкту – від зародження ідеї до її реалізації. Обрання демонстраційного проєкту буде відбуватись на засадах відкритості та партисипативності шляхом обговорення з мешканцями міста та активними представниками громадськості під час серії заходів, які проходитимуть у Мелітополі під час кампанії Партисипації та комунікації.
Початок обговорення демонстраційного проєкту планується в квітні 2021 року під час 1-го раунду публічних консультацій з експертами секторальних груп. Обрання проєкту відбуватиметься у вересні в межах програми урбаністичного фестивалю «Майстерня Міста», на якому відбудуться 2 ідеаційні воркшопи за участю жителів міста та молодих фахівців з архітектури та містопланування з усієї країни. Ви можете стежити за всіма заходами проєкту на нашій веб-сторінці. Тут Ви також матимете можливість ознайомитися з програмами запланованих заходів, зареєструватися на них та взяти участь в опитуваннях з питань міського розвитку.